wpisz słowo:   
 Środa,  23 Września 2020
 
 
A  A  A
Zobacz
Nagrody
Archiwum

Aktualności z życia naszego miasta i gminy

Data dodania: 2019-10-18
 Rozstrzygnięcie konkursu pt. Lato z książką i z aparatem

Dnia 17 października br. w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy Wolsztyn im. St. Platera odbyło się rozstrzygnięcie konkursu pt. „Lato z książką i z aparatem”. Celem konkursu była promocja czytelnictwa, zwłaszcza w czasie wakacji czy czasie wolnym od pracy zawodowej oraz zachęcenie do kreatywnego spojrzenia na książki i pobudzenie zmysłu artystycznego. Konkurs polegał na wykonaniu zdjęcia, w scenerii wakacyjnej, na którym będzie znajdować się książka, bądź książki. Konkurs był przeprowadzony dla trzech grup wiekowych: dzieci do 11 roku życia, młodzieży w wieku 12- 17 lat i  osób pełnoletnich.
 

Fotografie można było wykonywać przez cały okres wakacji. Do biblioteki wpłynęło 150 prac od 55 uczestników. Prace oceniał Władysław Nielipiński – kulturoznawca, animator kultury i fotograf. Pan Nielipiński przyczynił się do powstania Objazdowej Galerii Wielkopolskiej Fotografii, jest dyrektorem Wielkopolskiego Festiwalu Fotografii im. Ireneusza Zjeżdżałki oraz komisarzem Międzynarodowego Biennale Fotografii Artystycznej „Dziecko”. Jest ponadto autorem publikacji o historii gnieźnieńskiej fotografii:  "Fotografia Gnieźnieńska w II połowie XX w". W jury zasiadał również Mateusz Kiszka – fotograf, animator kultury i kurator wystaw.


W I kategorii – dzieci do lat 11 lat jury nagrodziło: Marię Gwóźdź, Lenę Mogielnicką i Maję Tylińską, wyróżniło natomiast: Zuzannę Majchrzak, Marcelę Mączkę i Wiktora Nowickiego. W kategorii II – młodzieży w wieku 12 - 17 lat nagrodzono: Paulinę Kotlarską, Patryka Lisiewicza i Nikodema Miśko, wyróżnienia otrzymali: Tymoteusz Laskowski, Kamil Reimann, Franciszek Waśko i Kacper Zalisz. W kategorii III – osób pełnoletnich nagrody otrzymali: Halina Kruszona, Lech Kruszona i Beata Milarczyk, z kolei wyróżniono: Halinę Karwatkę, Agatę Mączkę i Ewelinę Mikołajczak. Nagrodę specjalną dyrektor biblioteki otrzymała Zuzanna Majchrzak, jako najmłodsza uczestniczka konkursu.


Podczas rozstrzygnięcia w bibliotece swoje umiejętności wokalne zaprezentowała Kinga Jankowiak, uczennica wolsztyńskiego Liceum Ogólnokształcącego. Ze swoim programem wystąpił również iluzjonista Armand. Uczestnicy usłyszeli wiele ciepłych słów, otrzymali nagrody i mogli skosztować pysznego, okolicznościowego tortu. Prace nagrodzonych i wyróżnionych amatorów fotografii można oglądać na wystawie w holu biblioteki. W bibliotece, w wypożyczalni, czytelnicy mogą również zabierać foldery ze zdjęciami nagrodzonych osób.Galeria zdjęć

Urząd Miejski w Wolsztynie Urząd Miejski w Wolsztynie Urząd Miejski w Wolsztynie Urząd Miejski w Wolsztynie Urząd Miejski w Wolsztynie Urząd Miejski w Wolsztynie Urząd Miejski w Wolsztynie Urząd Miejski w Wolsztynie Urząd Miejski w Wolsztynie Urząd Miejski w Wolsztynie Urząd Miejski w Wolsztynie Urząd Miejski w Wolsztynie Urząd Miejski w Wolsztynie Urząd Miejski w Wolsztynie Urząd Miejski w Wolsztynie Urząd Miejski w Wolsztynie Urząd Miejski w Wolsztynie Urząd Miejski w Wolsztynie Urząd Miejski w Wolsztynie Urząd Miejski w Wolsztynie Urząd Miejski w Wolsztynie Urząd Miejski w Wolsztynie Urząd Miejski w Wolsztynie Urząd Miejski w Wolsztynie Urząd Miejski w Wolsztynie Urząd Miejski w Wolsztynie Urząd Miejski w Wolsztynie Urząd Miejski w Wolsztynie Urząd Miejski w Wolsztynie Urząd Miejski w Wolsztynie Urząd Miejski w Wolsztynie Urząd Miejski w Wolsztynie Urząd Miejski w Wolsztynie Urząd Miejski w Wolsztynie Urząd Miejski w Wolsztynie Urząd Miejski w Wolsztynie Urząd Miejski w Wolsztynie Urząd Miejski w Wolsztynie Urząd Miejski w Wolsztynie Urząd Miejski w Wolsztynie Urząd Miejski w Wolsztynie Urząd Miejski w Wolsztynie Urząd Miejski w Wolsztynie Urząd Miejski w Wolsztynie Urząd Miejski w Wolsztynie Urząd Miejski w Wolsztynie Urząd Miejski w Wolsztynie Urząd Miejski w Wolsztynie Urząd Miejski w Wolsztynie Urząd Miejski w Wolsztynie Urząd Miejski w Wolsztynie Urząd Miejski w Wolsztynie Urząd Miejski w Wolsztynie Urząd Miejski w Wolsztynie Urząd Miejski w Wolsztynie Urząd Miejski w Wolsztynie Urząd Miejski w Wolsztynie Urząd Miejski w Wolsztynie Urząd Miejski w Wolsztynie Urząd Miejski w Wolsztynie Urząd Miejski w Wolsztynie Urząd Miejski w Wolsztynie


Ostrzeżenia meteorologiczne...

Urząd Miejski w Wolsztynie
2020-07-20 | Ostrzeżenie meteorologiczne - burze z gradem
Urząd Miejski w Wolsztynie
2020-07-19 | Ostrzeżenie meteorologiczne - burze z gradem
Urząd Miejski w Wolsztynie
2020-07-16 | Ostrzeżenie meteorologiczne - burze z gradem
Urząd Miejski w Wolsztynie
2020-07-15 | Ostrzeżenie meteorologiczne - burze z gradem
Urząd Miejski w Wolsztynie
2020-07-10 | Ostrzeżenie meteorologiczne - burze z gradem
zobacz więcej ostrzeżeń meteo...


Tereny inwestycyjne
Gminne inwestycje
Fundusze zewnętrzne
Szlaki GPS


Zgłoś awarię
Stacja meteo
Kamery online
Informator SMS
Portal esesja
Sprawdź dowód
Biuletyn Informacji Pub.
Imprezy cykliczne
Pobierz grę terenową
Szlaki GPS
Wolsztyn inspiruje
Foldery promocyjne
Galeria zdjęć
Łódź Turystyczna
Kultura
Edukacja
Biblioteka Publiczna
Zwierzaki z Wolsztyna
Karta Rodziny
Ochrona powietrza
Opieka nad zabytkami
Strefa Płat. Parkowania
iPlan Miasta
Sport
Komunikacja
Geo-System
Informacja przestrzenna
Oferta inwestycyjna


Nadchodzące wydarzenia...

2020-10-26
Urząd Miejski w Wolsztynie
2020-09-30
Urząd Miejski w Wolsztynie
2020-09-25
Urząd Miejski w Wolsztynie
2020-09-22
Urząd Miejski w Wolsztynie
2020-09-19
Urząd Miejski w Wolsztynie
2020-09-19
Urząd Miejski w Wolsztynie
2020-09-18
Urząd Miejski w Wolsztynie
zobacz więcej nadchodzących wydarzeń...
Aktualna pogoda w Wolsztynie...

zobacz więcej kamer...

Nadchodzące wydarzenia - Wolsztyński Dom Kultury...
zobacz więcej nadchodzących wydarzeń...

Nadchodzące wydarzenia - Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Wolsztyn...
zobacz więcej nadchodzących wydarzeń...


URZĄD MIEJSKI W WOLSZTYNIE
Rynek 1
64-200 Wolsztyn

Tel. (68) 347 45 00, Fax. (68) 384 27 47

Urząd Miejski jest czynny:
poniedziałek, wtorek, czwartek 7:00 - 15:00
środa 7:00 - 16:00
piątek 7:00 - 14:00

Wnioski o wydanie dowodu osobistego można składać:
poniedziałek, wtorek, czwartek 7:00 - 14:30
środa 7:00 - 15:30
piątek 7:00 - 13:30

Kasa czynna:
poniedziałek, wtorek, czwartek 8:00 - 14:30
środa 8:00 - 15:30
piątek 8:00 - 13:30                    
                    
                    
Osób online: 27
stat4u
Urząd Miejski w Wolsztynie - www.wolsztyn.pl 2008 - 2020
"Zezwala się na wykorzystywanie materiałów zamieszczonych w witrynie w innych publikatorach, pod warunkiem podania źródła ich pochodzenia"