Wielka inwestycja spółki gminnej, PGK Sp. z o.o.

W latach 2018 – 2020 miejska spółka Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej zamierza zrealizować projekt pod nazwą  „Modernizacja i rozbudowa systemu odprowadzania ścieków oraz zao (...)

Nabór na Strażnika Miejskiego

Burmistrz Wolsztyna ogłasza nabór na wolne stanowisko urzędnicze strażnika miejskiego (od aplikanta do starszego inspektora).

(...)

Wybory uzupełniające Ławników na kadencję 2020 – 2023

Uprzejmie informuję, że zgodnie z wnioskiem przekazanym przez Prezesa Sądu Okręgowego w Poznaniu informującym, iż Kolegium Sądu Okręgowego w Poznaniu, działając na podstawie art. 161 § 1 i art. 168 ustawy z dnia 2 (...)

Chodnik przy ulicy Zielonej w Wolsztynie w budowie

W zakres inwestycji wchodzi wykonanie chodnika o nawierzchni z kostki brukowej betonowej gr. 8cm. Całkowita powierzchnia projektowanego chodnika wynosi 826,0 m2, w tym zjazdy na pow. 226,0m2. Ponadto w ramach prze (...)

Przebudowa mostu drewnianego nad Środkowym Kanałem Obry

W dniu 3 grudnia b.r. dokonano odbioru zadania  pn.:„Przebudowa mostu drewnianego zlokalizowanego w ciągu drogi stanowiącej własność gminy (działki nr 2006, 1832, 1825) nad Środkowym Kanałem Obry&rdq (...)

Nowe strefy sportowo rekreacyjne w gminie Wolsztyn

Zakończono prace związane z wykonaniem ogólnodostępnych i wielofunkcyjnych stref sportowo – rekreacyjnych w ramach programu rozwoju małej infrastruktury sportowo-rekreacyjnej o charakterze wielopokoleniowy (...)

Zakończono kolejny odcinek budowy ścieżki rowerowej Obra - Świętno

Inwestycja realizowana przez Gminę Wolsztyn  wzdłuż drogi wojewódzkiej nr 315 relacji Obra – Świętno.  W zakres przedmiotowego zamówienia wchodzi budowa ścieżki rowerowej na dwóch o (...)

Nowy plac zabaw dla najmłodszych przy SP5 w Wolsztynie

Na etapie końcowym znajdują się prace związane z wykonaniem placu zabaw przy Szkole Podstawowej nr 5 z Oddziałami Integracyjnymi w Wolsztynie.

(...)

Strefa Płatnego Parkowania zostanie rozszerzona o ulicę Strzelecką i Wschowską

W poniedziałek 2 grudnia b.r. wchodzi w życie Uchwała Rady Miejskiej z dnia 25 września 2019 roku w sprawie: zmiany uchwały nr X/84/2015 Rady Miejskiej w Wolsztynie z dnia 24 czerwca 2015 roku (...)

Już niebawem nowe oświetlenie przy garażach w rejonie ulicy Żeromskiego

W dniu 28 listopada 2019 roku Burmistrz Wolsztyna – Wojciech Lis podpisał umowę na budowę oświetlenia ulicznego w rejonie ulicy Żeromskiego w Wolsztynie – teren przy garażach.

(...)

Zintegrowane centrum komunikacyjne w budowie

W dniu 5 lipca 2019 roku nastąpiło przekazanie placu budowy wykonawcy. W fazie początkowej inwestycji rozebrany został budynek usługowy (kiosk z zapleczem magazynowym) wraz z fundamentami.

(...)

Umowa na place zabaw przy Przedszkolu w Obrze podpisana

W dniu 20 listopada 2019 roku Burmistrz Wolsztyna – Wojciech Lis podpisał umowę na budowę dwóch placów zabaw wyposażonych w urządzenia do zabawy i rekreacji dla dzieci na terenie należącym do Zespoł (...)

Nowe oświetlenie w Niałku Wielkim od strony Jeziora Berzyńskiego

W dniu 15 listopada 2019 roku Burmistrz Wolsztyna – Wojciech Lis podpisał umowę na budowę oświetlenia w Niałku Wielkim w sąsiedztwie Jeziora Berzyńskiego. Inwestycja stanowi pierwszy etap przedsięwzięcia, drugi p (...)

Uwaga ! Teren czasowo wyłączony z ruchu drogowego

W związku z realizacją zadania pn.: „Poprawa stanu infrastruktury dworcowej poprzez rewitalizację dworca kolejowego wraz z terenami przyległymi w Wolsztynie”, informujemy iż w dniach od 15 listopada do (...)

Rusza budowa drogi w Starym Widzimiu

W dniu 15 października 2019 roku Burmistrz Wolsztyna – Wojciech Lis podpisał umowę na budowę drogi w miejscowości Stary Widzim. W zakres przedmiotowego zamówienia wchodzi budowa drogi na odcinku o długości ca. 407,08 m o nawierzchni z (...)

Droga na Berzynie w trakcie budowy

W dniu 25 lipca 2019 roku Burmistrz Wolsztyna – Wojciech Lis podpisał umowę na budowę drogi w miejscowości Berzyna (obręb Komorowo).

(...)

Nowe oświetlenie w Karpicku przy ulicy Poznańskiej

W dniu 29 października 2019 roku Burmistrz Wolsztyna – Wojciech Lis podpisał umowę na rozbudowę sieci oświetlenia ulicznego – Karpicko, ul. Poznańska i ul. Lipowa – etap I.

(...)

Umowa na budowę boiska wielofunkcyjnego we Wroniawach podpisana

W dniu 22 października 2019 roku Burmistrz Wolsztyna – Wojciech Lis podpisał umowę na budowę boiska wielofunkcyjnego przy Szkole Podstawowej we Wroniawach.

(...)

Dotacja na budowę drogi podpisana

W dniu 25 października br. w Wielkopolskim Urzędzie Wojewódzkim w Poznaniu podpisana została umowa o dofinansowanie realizacji zadania pn.: Rozbudowa drogi gminnej  w (...)

100 000 zł na remont szatni na boiskach sportowych

W dniu 17 października br. w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu  podpisana została umowa o dofinansowanie realizacji zadania pn.: Remont szatni na boiskach sportowych w gminie Wo (...)

Trwają intensywne prace na obiekcie MOSiRu

Trwają prace związane z rozbudową części centralnej budynku oraz przebudowę istniejącej części hotelowo – gastronomicznej MOSiRu.

(...)

« »